HAYIR

2011-01-24 13:40:00

AKP’nin inatçı tavrı nedeniyle referanduma gidiliyor. Aylardır referandumla yatıp, referandumla kalkıyoruz. Türkiye’nin çözüm bekleyen işsizlik gibi, eğitim gibi, sağlık gibi onlarca sorunu varken, devlet ve millet olarak tüm enerjimizi, böyle saçma sapan bir referanduma harcamamız kadar anlamsız bir şey olabilir mi? Gündemin, bu kadar gereksiz bir konu için AKP tarafından işgal edilmesinin maliyeti parayla pulla ölçülemez. Yani bunun bedeli çok ağır. Referandumun 254 milyon liraya mal olacağı yazılıp, çiziliyor. Ancak, halkımızın gereksiz yere meşgul edilmesinin ve kafasının şişirilmesinin bedeli çok daha ağır.

Başbakan Erdoğan, devletin uçağıyla otobüsüyle partisinin propagandası için şehir şehir dolaşıyor. Beraberinde bakanlar, milletvekilleri, partililer ve sayıları yüzlerle ifade edilen koruma ordusu. İşçiye, memura, emekliye gelince kaynak yok diyorlar. Ama AKP propagandası için devletin ve milletin milyonlarca lirası akıtılıyor.

Denilebilir ki, diğer partiler de, örneğin CHP ve MHP’de referandum propagandası için harcama yapmıyor mu? Tabii ki yapıyorlar. Ne yani, AKP karşısında sessiz mi kalacaklardı?

AKP’nin kuru inadı yüzünden gidilen referandum’un tüm faturası da AKP’ye kesilmelidir. Laiklik karşıtı faaliyetlerin odağı olduğu Anayasa Mahkemesi’nce sabit görülen AKP’nin, böylesine ucube bir referandumdan sorumlu olarak tüm bedelini devletimize ve milletimize ödemesi gerekir. Ben bir yurttaş olarak suç duyurusunda bulunuyorum. AKP’den referandumun görünen ve görünmeyen tüm bedelinin tahsili için dava açılmalıdır.

Ülkemizin, tüm ömrünü halkımızın refahı ve mutluluğu için harcamış yurtsever aydınlarını, siyasetçilerini, askerlerini sebepsiz yere yıllardır cezaevlerinde tutan savcılar ve hakimler neredesiniz? AKP hakkında bir işlem yapmayacak mısınız?

12 Eylül’de sandığa giderek oy kullanacağız. AKP’nin bu güne kadar ülkemizin başına ördüğü çorapları biliyoruz. Doğru yaptıkları hiçbir şey yoktur. Anayasa’da yapmayı istedikleri (ve ileride yapacakları) değişiklerle de, Türkiye bölünmüş, parçalanmış ve dini kuralların egemen olduğu bir ülke olacak.

12 Eylül’de sandığa giderek ülkemize sahip çıkmalıyız. Bu referandumda AKP sandığa gömülmelidir. Evet demek, AKP’nin işlediği suça ortak olmaktır. Evet demek, içine zehir konmuş şekeri yiyerek zehirlenmektir. Evet demek, PKK’yı yasallaştırmak ve aklamak demektir. Evet demek, şehit cenazelerinin artması demektir.

AKP’ye de, ABD’ye de, AB’ye de ve onların Anayasalarına da HAYIR.

Bağımsız, gelişmiş, laik ve çağdaş bir Türkiye için, AKP referandumuna HAYIR.

 

METİN KÖMBE

07-09-2010 YENİ ŞEBİNKARAHİSAR GAZETESİ-ŞEBİNKARAHİSAR

08-09-2010 SESİMİZ GAZETESİ-SİLİFKE

   

9
0
0
Yorum Yaz