MÜTAREKE BASININDAN BETER

2010-06-01 15:37:00

Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Tunceli’deki karakol saldırısından sonra yandaş medyada yer alan haber ve yorumlar üzerine şunları söyledi: “Bugün maalesef Türkiye’de basının bir bölümü, çok açık söylüyorum; İstiklal Savaşı’ndaki Mütareke basınını aratacak seviyede. Mütareke basını dahi bu kadar ön yargılı, hain değildi. Her şeyde TSK’yı eksik ve hatalı olarak göstermek, hainliktir.”

Genelkurmay Başkanı, daha önce de birçok kez Türk Silahlı Kuvvetleri’ne karşı yıpratma kampanyası yürüten başta bazı basın kuruluşları olmak üzere çeşitli odaklara karşı benzer açıklamalarda bulundu. Ama ne hikmetse, TSK’ya karşı yıpratma faaliyetleri artarak devam ediyor.

Sayın Başbuğ, ‘lanetliyorum’ demekle bir şey değişmiyor. Sokaktaki vatandaş da her gün bunları lanetliyor. Sizin bulunduğunuz makam şikayet etme, sızlanma makamı değil. Orduya karşı olmadık hakaretler ve suçlamalar yapılıyor. Halkın en çok güvendiği kurum yıpratılıyor. Basın özgürlüğü adı altında, Türk ordusuna ve Türk milletine hainlikler yapılıyor. Siz ise sadece lanetlemekle yetiniyorsunuz. Başka yapacak bir şey yok mu? Tabii ki darbe yapın demiyorum. Meclisten, hükümetten ve yargıdan bu hainliklerin üzerine gitmelerini isteyemez misiniz?

İçerdeki hainler göbeklerinden emperyalistlere bağımlılar. Emperyalistlerin yürüttükleri Türkiye’yi bölme ve parçalama planındaki görevlerini yerine getiriyorlar. Emperyalist Batının hedefinde, ulusal kurtuluş savaşları ve büyük devrimlerle kurulmuş üç ülke vardı: Yugoslavya, Sovyetler Birliği ve Türkiye. Yugoslavya ve Sovyetler Birliği’ni parçaladılar. Özellikle Yugoslavya’nın parçalanması çok kanlı oldu. Şimdi sırada Türkiye var. Psikolojik harbin bütün yol ve yöntemlerini uyguluyorlar. Bağımsız, başı dik bir Türkiye, ABD’nin Büyük Ortadoğu Projesi’nin önündeki en büyük engel. Türkiye’yi etkisiz hale getirmek için de, işe Türk ordusundan başlamak gerekiyor. Ömrünü terörle mücadeleye adamış subaylar terörist muamelesi görüyor. Plan adım adım uygulanıyor. Genelkurmay Başkanı şikayet ediyor, muhalefet partilerinin başkanları şikayet ediyorlar. Ama ortada bu emperyalist planın bozulması doğrultusunda somut bir adım yok.

Bu plan nasıl bozulacak? Kim bu millete önderlik edecek? Çıkış yolu için faturanın daha da ağırlaşması mı gerekiyor? Evet, bu hayati sorular yanıt bekliyor.

Yüz yıl önce, tüm mazlum dünyaya örnek olacak bir ulusal kurtuluş savaşı vererek emperyalistlere hadlerini bildiren Türk milleti, bu gün de aynı şeyi yapacak imkan ve kabiliyete fazlasıyla sahiptir. Yeter ki önderlik edilebilsin.

Milletimiz çıkış yolunu mutlaka bulacak. Bundan hiç kuşku duymuyorum. Tek kaygım faturanın gittikçe ağırlaşacak olması.

 

METİN KÖMBE

07-05-2010 YENİ ŞEBİNKARAHİSAR GAZETESİ-ŞEBİNKARAHİSAR

1
0
0
Yorum Yaz