TESTİ KIRILMADAN

2011-01-24 13:30:00

Testi kırıldıktan sonra ne yapılırsa yapılsın hepsi boş şeylerdir. Parçaları tekrar ne kadar özenle yapıştırılırsa yapıştırılsın, eski testi olması mümkün değildir.

Türkiye hızla bölünmeye doğru gidiyor. Emperyalistler Sevr planını hiçbir zaman unutmadılar. Lozan’da masadan kaldırıp rafa koymuşlardı. ‘Sevr planını, şu zamana kadar yaşama geçiremezsek vazgeçeriz’ diye bir düşünceleri zaten hiç olmadı. 10 yıl sonra mı olur, 50 yıl sonra mı olur, 100 yıl sonra mı olur, onlar için zaman sınırlaması yoktu. Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana Kürt, Ermeni ve Kıbrıs meselelerini sürekli kaşıdılar.

Şimdi eğri oturup doğru konuşalım. Bütün suç emperyalistlerde mi? Yıllardır ‘Kahrolsun Emperyalizm’ diye dağa, taşa yazılar yazıldı. Meydanlarda haykırıldı. Ne değişti?  Emperyalistlerin yerli işbirlikçileri olmasaydı ( olmasaydı demek yanlış olacak, çünkü her ülkede her zaman emperyalistlerin işbirlikçileri olur), daha doğru bir ifadeyle işbirlikçiler iktidara gelemeselerdi, emperyalistlerin planları ve çabaları boşa kürek çekmekten öte gitmeyecekti. Ancak 60 yıldır emperyalistlerle işbirliği yapan partiler iktidardalar. Demokrat Parti ile birlikte NATO’ya girildi ve emperyalist tahakküm başladı.

Şu anda ülkemizin içinde bulunduğu karanlık durum ve ordumuza karşı yapılan saldırıların vardığı boyut, emperyalistlerin planlarını uygulamada ulaştıkları zirveyi gösteriyor. Eğer önlem alınmazsa, millete doğru önderlik edilerek birliktelik sağlanamazsa, ülkemiz hızla iç savaşa ve bölünmeye doğru gidiyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğünün sigortası olan ordumuz  o kadar yıpratıldı ki, bir takım şer odaklarına karşı caydırıcılığı neredeyse sıfıra indirildi. PKK ve şeriatçı kesim zil takıp oynuyor. Türk ordusu lafını duyunca tir tir titreyenler, artık ordu ile alay ediyorlar. Acilen ordumuzun hak ettiği prestij tekrar kazandırılmazsa, ne PKK ile ne de şeriatçılarla asla mücadele edilemez.

Orduya ve yargıya yönelik saldırılar ile PKK terörü, 12 Eylül referandum süreci ile iyice azgınlaştı. Şayet 12 Eylül’de sonuç evet olurs,a vay halimize. Emperyalistlerin planının diğer maddeleri gündeme gelecek ve anayasanın değiştirilmesi teklif dahi edilemeyen maddeleri bir bir değiştirilecek.

İşte tüm bu nedenlerden dolayı, halkımız referanduma mutlaka katılmalı ve emperyalistlerin ve yerli işbirlikçilerinin planlarına HAYIR demeli.

METİN KÖMBE

03-08-2010 YENİ ŞEBİNKARAHİSAR GAZETESİ-ŞEBİNKARAHİSAR

04-08-2010 SESİMİZ GAZETESİ-SİLİFKE

 

 

12
0
0
Yorum Yaz